spring

SAZAAB

spring
social
aboutدرباره وبلاگ
موضوعات موضوعات
spring

SAZAAB

مخزن فایبرگلاس

سه شنبه پنجم 11 1400

مخزن فایبرگلاس نگهداری آب :

مخزن فایبرگلاس یکی از قوی ترین و ایده آل ترین مخازن برای ذخیره سازی مایعات جهت تاسیسات کشاورزی، املاک تجاری و مناطقی با تامین آب محدود هستند. مخزن فایبرگلاس می توانند برای ذخیره آب برای آبپاش های اطفاء حریق یا برای تامین آب اضافی برای آتش نشان ها استفاده شوند. مخزن فایبرگلاس ذخیره سازی سیالات الزامات AWWA و NFPA 22 را برای حفاظت در برابر حریق خصوصی برآورده می کنند و آنها را به مخازن آب اطفاء حریق عالی تبدیل می کند. مخزن فایبرگلاس نیز برای برآوردن یا فراتر از نیازهای ASTM طراحی شده است . سازآب یکی از بزرگتری تولید کنندگان مخازن ترموپلاستیکی بادوام و مقرون به صرفه در آسیا می باشد که در بسیاری از پروژه های ردپای مخازن ما را می توانید مشاهده نمایید.

مخزن فایبرگلاس سیو سیالات بصورت فله ای که به نام مخازن پلاستیکی تقویت شده با فایبرگلاس یا مخازن FRP نیز شناخته می شوند، یکی از قوی ترین راه حل های ذخیره سازی مایعات موجود اعم از آب یا اسیدها  را ارائه می دهند. مخازن فایبرگلاس به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و توانایی مقاومت در برابر آب و هوای شدید محبوب هستند.

آیا در مورد مخازن آب فایبرگلاس گروه صنعتی سازآب سؤالی دارید؟ برای استعلام قیمت مخزن فایبرگلاس و مشخصات فنی و یا ظرفیت مورد نظر خود  با ما تماس بگیرید یا به وب سایت ما مراجعه نمایید.  

مخزن فایبرگلاس ضد حریق :

مخازن آب فایبرگلاس استاندارد بسیار بادوام هستند و برای ذخیره سازی ایمن مایعات در اطراف خانه ها، تاسیسات تجاری و صنعتی ساخته شده اند. مخازن ذخیره سازی فایبر گلاس را می توان به گونه ای ساخت که انواع مایعات را در خود جای دهد و و به لحاظ ظاهری و ساختار در اشکال مختلف طراحی و تولید می گردند. گزینه های مخازن فایبر گلاس شامل مخازن عمودی و افقی بزرگ، مخازن فایبر گلاس با رشته های برش حلقه ای و مخازن فایبر گلاس ریخته گری گریز از مرکز در اندازه ها و سبک های مختلف است.

مخازن فایبر گلاس ساخته شده از پنل یک گزینه عالی برای مقاوم سازی سیستم های حفاظت آتش خانگی هستند. مخازن فایبرگلاس ما دارای دستورالعمل های مونتاژ و چسب هایی برای نصب آسان در محل می باشد. مخازن فایبرگلاس مقطعی برای ذخیره سازی مواد شیمیایی تهاجمی یا مایعات درجه غذایی توصیه نمی شود. با این حال آنها به طور گسترده ای به عنوان مخازن حفاظت از آتش استفاده می شود. مخزن پلی اتیلن  و مخازن پلی پروپیلن از دیگر گزینه های پیشنهادی برای ذخیره آب می باشند.

ویژگی های مخزن فایبرگلاس :

مخازن فایبرگلاس دارای ویژگی ها و مزایای بیشماری می باشد که با خیال راحت می توان از آنها برای اهداف خود استفاده نمود. در ذیل به برخی از مزایای مخزن فایبرگلاس اشاره می نماییم.

·        در برابر مواد شیمیایی، دماهای سرد و خوردگی بسیار مقاوم است

·        مواد بادوام از ترک، شکاف، فرورفتگی، نشتی و خرابی جلوگیری می کند

·        ساختار انعطاف پذیر متناسب با مشخصات منحصر به فرد

·        رزین هایی که در مخزن تعبیه شده اند تا با خیال راحت ذخیره سازی مایع مورد نظر شما را در خود جای دهند

·        قابل تولید در ظرفیتهای 2 مترمکعب تا 150 متر مکعب بصورت مونتاژ در محل را دارد.

·        برای استفاده طولانی مدت ساخته شده است و دارای طول عمری بیش از 20 سال می باشد.

·        قیمت کمتر نسبت به مخازن پلی اتیلن و مخازن پلی پروپیلن و مخازن استیل

موارد استفاده از مخزن فایبرگلاس :

مخازن ذخیره سازی فایبرگلاس به دلیل استحکام و پایداری آنها می توانند در مکان ها و کاربردهای بسیار متنوعی مورد استفاده قرار گیرند. کاربردهای معمولی مخزن فایبرگلاس، بسته به رزین، شامل موارد زیر است:

آب برای اطفاء حریق

مواد شیمیایی

آب آشامیدنی

ذخیره سازی درجه مواد غذایی

آب خاکستری

ذخیره سازی آب آبیاری

ذخیره سازی آب آشامیدنی

آب فرآیند یا سیالات تولیدی

مجموعه آب باران

ذخیره سازی سپتیک

تامین آب شهری

فاضلاب

ذخیره آب چاه

تامین آب پشتیبان

لوازم جانبی تعبیه شده بر روی مخزن فایبرگلاس :

·        کیت چسب

·        بافل های ضد گرداب

·        اتصالات دیواری

·        کوپلینگ ها

·        لوله های پایین

·        ولز، کاور و منوی را پر کنید

·        اتصالات فلنج دار

·        نوارهای ظرفیت و لوله های سایت

·        گاست

·        گرمایش و عایق

·        پایه ها

·        نردبان بازرسی و قفس

·        زین

·        دریچه ها

مخزن فایبرگلاس ذخیره آب در بالای زمین :

این مخازن آب فایبرگلاس واحدهای ذخیره سازی طولانی مدتی هستند که می توانند مایعات متعددی از آب آشامیدنی گرفته تا مواد شیمیایی با درجه بالا را ذخیره کنند. بسیار شبیه یک مخزن پلی، این مواد این مخازن آب فایبرگلاس را در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم می کند. این زمانی مثمر ثمر خواهد بود که به دنبال ذخیره آب فایبرگلاس بالای زمین خود در فضای باز و در باای سطح زمین هستید، زیرا جداره بیرونی آن به گونه ای ساخته شده است تا در برابر عوامل بیرونی از قبیل نور خورشید و ... مقاومت لازم را داشته باشد.  بدون نیاز به آماده سازی سایت، این مخزن بالای زمین فضای ذخیره سازی مورد نیاز شما را بدون هیچ زحمتی برای شما فراهم می کند.

این مخازن آب فایبرگلاس با طراحی گنبدی شکل و یا دارای سقفی مخروطی ساخته شده اند. با این حال، اگر به مخزن فایبرگلاسی  نیاز دارید که اندازه یا مشخصات متفاوتی دارد، لطفاً با ما و مشاوران ما در جریان بگذارید چرا که فایبرگلاس یک ماده بسیار انعطاف پذیر است که می توان آن را در اندازه های مختلف شکل داد.

سوالی در مورد ذخیره سازی مخزن آب فایبرگلاس دارید؟ ما می توانیم کمک کنیم! با تیم ما به شماره 02188571656تماس بگیرید .

مزایای مخازن آب فایبرگلاس :

·        به جلوگیری از ورود عناصر خارجی به مخزن کمک می کند

·        مقاوم در برابر ترک خوردگی یا فرورفتگی

·        احتمال فرسودگی در دماهای سرد کمتر است

·        مجهز به ذخیره سازی در فضای باز

·        نصب آسان

·        در طعم آب درون مخزن خللی وارد نمی شود چرا که این مخازن دارای مواد آنتی باکتریال بود و از نوع فودگرید هستند.

کاربردهای مخزن آب فایبرگلاس :

·        ذخیره آب در محل کار

·        پشتیبان گیری از ذخیره سازی آب آشامیدنی

·        مجموعه آب باران مسکونی یا تجاری

·        ذخیره سازی مواد شیمیایی

مخزن فایبرگلاس آب افقی در مقابل مخزن فایبرگلاس آب عمودی:

مزایا و معایب مخازن ذخیره سازی عمودی و افقی

مخزن فایبرگلاس ذخیره آب یا مواد شیمیایی تقریبا در ابعاد بزرگی تولید و به فروش می رسند. بنابراین ابتدا باید کمی تحقیق کنید. یکی از بزرگترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که یک مخزن فایبرگلاس  افقی بخرید یا مخزن فایبرگلاس عمودی مناسب است ؟ هر دو  مدل از مخازن فایبرگلاس بسته به کاربرد و مکان مورد نظرشان، مزایا و معایب خود را دارند. بیایید نگاهی دقیق تر به تفاوت بین مخازن فایبرگلاس افقی و عمودی بیندازیم.

ثبات و پایداری مخزن فایبرگلاس :

به طور کلی، مخازن فایبرگلاس ذخیره مواد شیمیایی عمودی پایدارتر هستند. این به این دلیل است که طراحی آنها اجازه می دهد تا پایه روی یک سطح صاف و جامد قرار گیرد. یک مخزن آب افقی تنها در صورتی می تواند این سطح از پایداری را ایجاد کند که تکیه گاه های ویژه ای را در پایین اضافه کنید و در این صورت هزینه آن افزایش می یابد.

توزیع فشار در مخزن فایبرگلاس :

مخازن عمودی نیز برای توزیع فشار انتخاب بهتری هستند. شکل استوانه ای مخازن ذخیره عمودی به این معنی است که نقاط تنش کمتری وجود دارد و توزیع یکنواخت فشار را ایجاد می کند. این به مخازن عمودی اجازه می دهد تا حجم بیشتری از مایع را بدون به خطر انداختن ایمنی ذخیره کنند.

ارتفاع مخزن فایبرگلاس :

یکی از مزایای بزرگ مخازن ذخیره افقی این است که ارتفاع کمتری را اشغال می کنند. این باعث می شود که آنها برای فضاهای بسته مانند انبارها، جایی که اغلب به عنوان مخازن سربرگ استفاده می شوند، گزینه ای عالی باشند.

هزینه و قیمت مخزن فایبرگلاس :

قیمت مخزن فایبرگلاس افقی گران تر هستند. این به این دلیل است که آنها قطر بیشتری دارند و بنابراین برای عملکرد ایمن به دیوارهای ضخیم تری نیاز دارند. یک مخزن عمودی به مواد کمتری نیاز دارد و بنابراین قیمت مخزن فایبرگلاس عمودی ارزان‌تر است.

فضا و محل نصب مخزن فایبرگلاس :

مخازن فایبرگلاس عمودی معمولاً فضای کمتری را اشغال می کنند و برای مناطق کوچکتر گزینه خوبی هستند. استثنا فضاهایی با سقف کم است که در آن یک مخزن فایبرگلاس افقی مناسب تر خواهد بود.

اثرات آب و هوای بر مخزن فایبرگلاس :

اگر مخزن فایبرگلاس شما قرار است در معرض عناصر قرار گیرد، معمولاً انتخاب یک مخزن افقی ایمن تر است. این به این دلیل است که احتمال واژگونی آن توسط بادهای شدید کمتر است. با این حال، یک مخزن افقی به یک پایه برای پایدار نگه داشتن آن در شرایط باد نیاز دارد.

حمل و نقل مخزن فایبرگلاس :

حمل و نقل یک مخزن فایبرگلاس افقی آسان تر است زیرا می توان آن را بر روی یک کامیون بارگیری کرد و به عنوان کمانگر استفاده کرد. با این حال، اگر قصد دارید به طور منظم آب را حمل کنید، خرید یک مخزن حمل و نقل تخصصی ایده خوبی است .  جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مخزن فایبرگلاس با مشاران شرکت سازآب تماس بگیرید. 


(0) نظر
X